Eesti Puuetega Naiste ühing
Küsitlus
Kas oled tundnud väärkohtlemist?

Tulemused »

Reklaam
Annetamine

Üks lugu minu ideest kuni tegevuseni …Helpificile 10.08.2016

Olen oma elu jooksul tunnetanud mitmeid kordi, et vajan abi, aga abi pole kusagilt võimalik saada. Mõistsin, et ühiskond on muutunud avatumaks, on arenenud vabatahtlik liikumine, samuti külaliikumine, samas puuetega inimesed on jäänud abita.

Olles olnud tihedalt seotud kogu oma elu puuetega inimestega, tunnetasin, et ka teistel minu kaaslastel on samasugused abivajadused. Need pole sarnased, aga vajadused abi järele on olnud ja nähtavasti on ka edaspidi. Valitsus pole võimeline kõiki abivajadusi realiseerida. Kahekümne aasta jooksul on inimesed välja mõelnud huvitavaid vidinaid ja internetikeskkondi, aga nende eesmärk pole olnud meie abivajadustega seotud.

Juba 2013. aasta suvel, kui minu kodu diivani peal istusid vabatahtlikud ja nad küsisid, kuidas saaks erivajadustega inimesi aidata, tulingi välja selle ideega, et võiks olla selline keskkond, mis ühendaks abivajajaid ja abiandjaid. Tänu Keiule sai seda ideed tutvustatud firmale Garage48 ja sealt läkski kogu Helpifici järgnev tegevus käima.

Mul on suur rõõm, et minu idee sai teoks tänu Helpificile. Olen täiesti veendunud, mida enam erivajadustega inimesed teavad antud interneti keskkonnast, seda enam tõuseb usaldus ja inimesed kasutavad antud keskkonda.

Kasutasin seda keskkonda ka ise, kui andsin teada enda abivajadusest. Kodus oli mitu kasutamiskõlbmatut tehnikat, mida ei jaksanud isegi tõsta, aga oli vaja ära viia. Minule vastas ja tuli appi Kerstin Anneljas, kes sõitis kohale punast värvi autoga. Kuna Kerstin pole just jõulise kehaehitusega, siis tundsin muret, kas ta ikka jaksab need autosse kanda ja siis hiljem kogumiskohta ära viia? Pakkusin talle natukene ka raha, aga ta polnud nõus vastu võtma ja ütles, et see on vabatahtlik töö. Hiljem veel helistasin ja tundsin huvi, kas kõik ikka laabus? Ma olen siiani väga tänulik Kerstinile. Omalt poolt olen vabatahtlikult hiljem teinud ettepanekuid, kuidas tekiks usaldusväärne keskkond ja püüdnud antud keskkonda tutvustada ka erinevatel Facebooki lehtedel ja andnud teada sellest võrgustikust üsna paljudele inimestele, kes võiksid olla abivajajad ja abiandjad. Samuti olin nõus olnud avaldama oma nägemuse ajakirjas „Kodutohter“.

Mare Abner

ELSi juhatuse tegevjuht

EPNÜL esinaine 

DeepCMS